Zakłady-bukmacherskie-online.pl

Zakłady sportowe. Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Wybranie jednego bukmachera, u którego będziemy składać depozyt i korzystać z jego oferty kursowej na zakłady sportowe, to bardzo trudne zadanie. Można też powiedzieć, że w realiach bukmacherskich pozbawiona sensu. Dlaczego i czym się kierować przy wyborze bukmachera?

Kursy

najlepszy bukmacher

To jeden z kluczowych czynników, który powinniśmy brać pod uwagę. Wielu bardziej doświadczonych graczy powie, że jedyny. Oferty bukmacherów są bardzo podobne do siebie i czy tak naprawdę ma znaczenie czy strona internetowa bukmachera ma niebieskie tło czy pomarańczowe? Czy wielkie znaczenie ma to, że na jednej stronie zakłady sportowe będziemy zawierać dwie sekundy dłużej? Nie. A czy znaczenie ma, że przy takiej samej stawce postawionej na zakłady sportowe możemy wygrać kilkanaście złotych więcej? Oj tak i to bardzo.

Zła wiadomość jest jednak taka, że to sami gracze muszą przeczesywać listy kursowe w poszukiwaniu optymalnych kursów. Nie ma bowiem jednego bukmachera, który proponowałby najwyższe kursy. Po prostu istnienie pozostałych firm straciłoby rację bytu. Z pomocą przychodzą porównywarki kursów dostępne w internecie.

W związku z tym powinniśmy też zapomnieć o słowie lojalność. Umówmy się. Firmy bukmacherskie chcą tylko naszych pieniędzy, więc my nie musimy być im wierni. Możemy spokojnie po jednym zakładzie sportowym obstawionym u jednego bukmachera, po drugi kupon wybrać się do następnego – jeśli oferuję nam lepszy kurs.

Bukmacher stacjonarny i internetowy”

W związku z tym, że nie ma różnić podatkowych pomiędzy grą u legalnych bukmacherów stacjonarnych jak i internetowych dość ważne jest to, żeby bukmacher proponował zawieranie zakładów dwoma ścieżkami. Dlaczego? Gra stacjonarna daje więcej anonimowości. Nie ma obowiązku rejestracji, a pracownik bukmachera może jedynie skontrolować wiek gracza. W punktach stacjonarnych gracze mogą opłacać zakłady za gotówkę. Co więcej oferta kursowa w lokalach bukmacherskich coraz częściej wygląda identycznie jak ta prezentowana w internecie. Gracze mogą zawierać zakłady „na żywo” czy na sport wirtualny.

Strona internetowa i aplikacja mobilna

Oczywiście, minimalne dłuższe zawieranie zakładów bukmacherskich nie przesądzi o przekreśleniu danego bukmachera. Nieco więcej reklam również da się „przegryźć”, jeśli wygrana na kuponie będzie wyższa. Z drugiej stronie większość ludzi – choćby podświadomie – to esteci. Pierwsze wrażenie często decyduje o naszych wyborach – czasami nawet jeśli są one irracjonalne. Dlatego strona internetowa bukmachera musi wyglądać schludnie. Nie mogą na niej pojawiać się „literówki” czy inne błędy. Strona musi być funkcjonalna i intuicyjna – po to aby mniej biegli w świecie internetu nie mieli najmniejszych problemów z zawieraniem zakładów. Strona powinna ograniczać reklamy do minimum, a także nie rozpraszać graczy niepotrzebnymi sekcjami. Statystyki, dział analiz, „livescore” to powinno znaleźć się na każdej stronie bukmachera, ale po co coś więcej?

Podobnie powinna wyglądać aplikacja bukmacherska lub strona internetowa na urządzenia mobilne. Co najważniejsze powinna – oprócz możliwości zawierania zakładów – oferować także np. szybkie wpłaty i wypłaty.

Szybkie wpłaty i wypłaty

Ze złożeniem depozytu gracze najczęściej nie mają najmniejszego problemu. Bukmacherzy proponują z reguły wszystkie najszybsze metody wpłaty na ich konto. Najczęściej środki pojawiają się na koncie gracza już po kilkunastu sekundach od złożenia zlecenia. To dobry standard, którego pilnują wszyscy bukmacherzy.

Trochę inaczej wygląda sprawa wypłat. Tutaj część bukmacherów powinna odrobić lekcję. Niektórzy z nich oferuje bowiem „szybkie wypłaty” i z reguły po kilkunastu minutach od zlecenia środki z wygranych lądują na koncie osobistym gracza. Jednak część bukmacherów nadal „przetrzymuje” pieniądze gracza zlecając przelewy wychodzące raz dziennie.

Transmisje spotkań „na żywo”

Transmitowanie spotkań na swoich stronach oferują nieliczni bukmacherzy. Najczęściej są to transmisje bezpłatne. Część bukmacherów wymaga jednak tego, żeby gracze mieli środki na swoim koncie bukmacherskim lub przynajmniej złożyli zakład w określonym czasie. Bukmacherzy mają jednak coraz więcej ciekawych praw do pokazywania meczów w internecie. To nie tylko niszowe rozgrywki czy turnieje (które za to uzupełniają ofertę tradycyjnych nadawców), ale też najważniejsze rozgrywki piłkarskie, tenisowe czy koszykarskie.

Kontakt z klientem

Nic tak nie podważa wiarygodności bukmachera jak brak rzetelnej informacji na temat swojej oferty, a jeśli dodamy do tego słabą komunikację na linii bukmacher-klient to problem gotowy. Gracz ma prawo pytać. Bukmacher ma obowiązek odpowiadać. Niekompetentny pracownik biura obsługi klienta może doprowadzić gracza do furii i co gorsze dla bukmachera wycofania środków i wytworzenie negatywnej opinii wśród innych graczy.

Bukmacherzy coraz lepiej to rozumieją dlatego dbają o wyszkolenie swoich pracowników. Najlepszą formą komunikacji wydaje się być czat, który udostępnia zdecydowana większość bukmacherów. Omijamy kłopotliwe oczekiwanie na „wolną linię”, możemy łatwo dosłać ilustrację naszego problemu i dość szybko liczyć na odpowiedź.