Zakłady-bukmacherskie-online.pl

Zakłady sportowe. Jak obstawiać najpopularniejsze dyscypliny?

Legalni bukmacherzy w Polsce niemal z tygodnia na tydzień powiększają swoją listę kursową. Nawet tym, którzy na bieżąco śledzą ofertę sportową bukmacherów na zakłady sportowe, czasami ciężko jest się połapać we wszystkich możliwościach oferowanych przez bukmacherów. Liczba możliwych dodatkowych typów też powala i ciężko się na coś zdecydować. Ważne, żeby początkujący obstawiający zrozumieli jedną rzecz. Z jednej strony bogata oferta, duża liczba kursów i możliwości to spory plus każdej oferty. Gracze z tysięcy kursów mogą zawsze wyłowić kilka ciekawych i wartych obstawienia meczów. Z drugiej strony im więcej meczów, kursów i szans na obstawienie kupony tym większa możliwość na to, że zagubimy się w ofercie i nie będziemy grać optymalnych dla nas zakładów bukmacherskich. U początkujących graczy będzie rodziło się poczucie „straconej szansy”, bo przecież tyle jeszcze ciekawych kursów do obstawienia. Coś na zasadzie promocji „wielopaków” w supermarketach. Czasami rzeczywiście przyda nam się wiele takich samych produktów, ale jeszcze częściej część z nich wyrzucimy do kosza, bo skończy się ich okres przydatności. Dlatego im większa oferta bukmachera tym bardziej powinniśmy poddawać analizie to co chcemy obstawiać i do nowości na listach kursowych podchodzić ostrożnie. Również wybór dodatkowych zakładów tzw. marketów czy rynków powinien być uzależniony od uprzedniej analizy, a nie tym, że po prostu bukmacherzy dają możliwość obstawiania i my nie możemy czegoś przegapić. Jutro też jest dzień i jutro oferta będzie bardzo podobna, a my możemy mieć więcej informacji, żeby rzetelnie obstawić jakiś zakład.

Zakłady sportowe: typy na piłkę nożną

jak obliczyć wygraną

W ofercie bukmacherów nie może brakować kursów związanych z piłką nożną. Piłkarskie zakłady sportowe w naszej szerokości geograficznej od zawsze były jednymi z najpopularniejszych i najczęściej obstawianych. Wielu fanów piłki, a ma ona co tu dużo kryć najwięcej kibiców, chce swoją wiedzę przekuć na finansowy zysk.

Zakłady sportowe na to kto wygra mecz są najpopularniejsze wśród obstawiających:

- 1, x, 2 – właśnie tak zaznacza się to na kogo chcemy postawić. „1” - to zwycięstwo gospodarzy; „x” – to remis, a „2” - to wygrana gości.

- 1x, x2, 12 – to tzw. podpórki, czyli obstawiający zakłady sportowe może wygrać jeśli padną dwa wskazane przez niego rozstrzygnięcia. Oczywiście, kursy na takie typy są znacznie niższe od tych stawianych bez podpórek.

- over/under – powyżej/poniżej. Jeden z popularniejszych sposób na typowanie liczby bramek w meczu piłkarskim np. over 2,5 oznacza, że zdaniem obstawiającego w mecz padnie więcej niż dwa gole.

- dokładny wynik – wysokie kursy, ale bardzo nikłe prawdopodobieństwo, że graczowi uda się trafić, iż w danym meczu będzie akurat 3:0, a nie 2:1.

- handicapy – czyli wirtualna przewaga jednej z drużyn już na starcie meczu. Ten sposób typowania znacznie podwyższa kursy.

- pierwsza połowa/mecz – Drużyna A wygra pierwszą połowę, ale mecz zremisuje? Taką oraz wiele innych konfiguracji również można typować.

- strzelcy bramek – wśród kursów znajdziemy również możliwość obstawiania indywidualnych osiągnięć zawodników. Oprócz zdobywców bramek znajdziemy też np. kursy na kartki.

- inne – dodatkowych kursów do pojedynczego meczu może być nawet grubo ponad 300 np. „kto ostatni wykona rzut rożny”, „czy obie drużyny zdobędą gola”, „czy padnie parzysta czy nieparzysta liczba bramek”.

Zakłady sportowe. Jak typować tenis

Może przez lata w Polsce nie było dobrych tenisistów, a po erze Agnieszki Radwańskiej polscy kibice mogą ściskać kciuki na razie tylko za to, żeby któryś z „młodych wilczków” poszedł w jej ślady, ale to nie znaczy, że tenis jest pomijany przez obstawiających w Polsce. Zakłady sportowe na tenis są bowiem w ścisłej czołówce popularności. Dlaczego? Bo już na starcie gracze mają 50 proc. szans, żeby trafić wynik. Wszak zawodnik może tylko wygrać lub przegrać.

Dodatkowych kursów związanych z tenisem jest zdecydowanie mniej niż w przypadku piłki nożnej I tak:

- dokładny wynik meczu – kursy na ten rodzaj zakładów są zdecydowanie bardziej popularne niż w przypadku piłki nożnej. W końcu liczba możliwych rozstrzygnięć jest niewielka. I praktycznie tylko poza turniejami Wielkich Szlemów ogranicza się do czterech możliwości.

- dokładny wynik seta – to już czystej wody loteria.

- handicapy – można obstawiać handicapy zarówno dotyczące całego meczu jak i poszczególnych setów.

- więcej/mniej gemów – kursy podobnej jak w przypadku over/under w piłce, ale trzeba jednak mocniej pogłówkować.

Zakłady sportowe. Jak typować inne sporty?

Hokej na lodzie jest często wybierany przez graczy ze względu na wysokie kursy. Po prostu w najlepszych ligach świata wyniki są dość trudne do przewidzenia, ale jeśli przeprowadzi się dobrą analizę, to kursy potrafią to zrekompensować.

W koszykówce niemal odpada możliwość remisów, a w siatkówce podobnie jak w tenisie ich nie ma. W siatkówce jednak ciekawe kursy można znaleźć tylko wtedy, gdy grają dwie bardzo wyrównane zespoły. W większości przypadków kursy na faworytów są jednak dość niskie, bo różnice w poziomach drużyn z reguły są dość spore. Częściej zatem gracze korzystają z handicapów.

Dodatkowe zakłady są z reguły bardzo podobne do tych opisanych przy zakładach sportowych na piłkę nożną czy tenis. Są one tylko dostosowane do realiów konkretnych dyscyplin sportowych.