Zakłady-bukmacherskie-online.pl

Zakłady sportowe. Jak postawić swój pierwszy kupon?

Zawieranie zakładów bukmacherskich przez internet nie jest czymś nadzwyczaj skomplikowanych. Jednak kilka rzeczy na pewno wymaga omówienia. Po pierwsze zawierać zakłady sportowe powinniśmy tylko u legalnych bukmacherów. Co prawda polskie przepisy prawne znacznie utrudniają obstawianie zakładów bukmacherskich poprzez firmy, które nie mają uprawnień do przyjmowania zakładów bukmacherskich, ale nadal istnieją teoretyczne techniczne możliwości do zawierania takich zakładów.

Żeby uniknąć nieprzyjemności związanych z grą u nielegalnych bukmacherów najlepiej najpierw zapoznać się z listą legalnych bukmacherów w Polsce, którą publikuje Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej. Również legalni bukmacherzy w Polsce na swoich stronach publikują informacje dotyczące przyznanej im koncesji.

Zakłady sportowe. Rejestracja

pierwszy kupon

Jeśli już mamy pewność, że bukmacher na którego stronie chcemy postawić zakłady sportowe, jest tym legalnym należy założyć konto na jego portalu. To zdecydowanie najbardziej czasochłonna czynność, której musimy poddać się zanim złożymy pierwszy zakład sportowy. Jednak i tak nie powinno nam to zająć więcej niż kilka minut. Najważniejsze jest to, żeby mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport, by szybko odświeżyć sobie informacje, których możemy nie pamiętać.

Rejestrując się na stronie bukmachera musimy podać kilka wrażliwych informacji. Wymaga tego ustawa hazardowa i jeśli chcemy zawierać zakłady sportowe online po prostu musimy pożegnać się z tą częścią naszej prywatności. Uwaga. Bukmacherzy nie mają prawa handlować ani przekazywać innym podmiotom naszych danych. Grożą za to potężne sankcję. Jest oczywiście jeden wyjątek. Organy państwowej kontroli mogą poprosić o dane graczy i co do zasady muszą one zostać przekazane urzędnikom.

Rejestrując konto musimy podać m.in. swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu czy adres e-mail. Bukmacherzy wymagają także podania numeru PESEL, numeru dowodu tożsamości i numeru konta w banku. Szczególnie ten drugi jest ważny, bo właśnie na to konto będą przelewane środki z wygranych. Musi być to konto, którego rejestrujący się jest właścicielem. Dodatkowo bukmacherzy wymagają przesłania skanu lub zdjęcia dokumentu, którym gracz posługiwał się w procedurze rejestracji. Maksymalnie po kilkunastu minutach od rejestracji bukmacher weryfikuje dane i umożliwia zawieranie zakładów. Część bukmacherów upraszcza procedurę rejestracji pozwalając na utworzenia tzw. „konta tymczasowego”. W takim przypadku nie trzeba przesyłać bukmacherowi skanu swojego dokumentu tożsamości. Jednak gra na koncie tymczasowym jest ograniczona. Gracze mogą zawierać zakłady za określoną maksymalną sumę stawek (z reguły ok. pięć tysięcy złotych), a co najważniejsze nie mogą wypłacić wygranych. Dopiero po uzupełnieniu informacji wymaganych w normalnym trybie rejestracji można wnioskować o wypłatę środków z konta bukmachera.

Zakłady sportowe - depozyt

Zawieranie zakładów sportowych wymaga od graczy wpłaty środków na grę. Sposobów na wpłatę jest wiele. Jednym z najbardziej popularnych jest skorzystanie z błyskawicznych przelewów, które udostępniają serwisy współpracujące z bukmacherami. Dzięki nim gracze mogą zrobić przelew z każdego działającego w Polsce banku. Innym sposobem jest bezpośrednia wpłata z karty debetowej. Bukmacherzy honorują zarówno karty Visa jak i MasteCard. Dostępne są również wpłaty Blikiem. Wpłaty systemem Paysafecard oraz poprzez portfele elektroniczne udostępniane są u nielicznych bukmacherów w Polsce.

Co do zasady przelewy są przeprowadzane bez prowizji. Środki na grę księgowane są niemal natychmiast. Tradycyjne przelewy, choć nadal dostępne, wydłużają czas otrzymania pieniędzy do nawet kilku dni.

Zakłady sportowe. Pierwszy kupon

Gdy mamy już środki na grę możemy zawrzeć pierwszy kupon na zakłady sportowe. Bukmacherzy przygotowują bardzo bogatą ofertę kursową, którą na pierwszy rzut oka ciężko objąć w całości. Dlatego tak przydają się różnego rodzaju filtry. Gracze mogą wybierać, który sport ich interesuje, jakie konkretne rozgrywki, ligi czy turnieje. Do tego możliwy jest podział na kraje rozgrywania meczów czy konkretny przedział czasowy.

Dzięki precyzyjnemu doborowi filtrów gracze tracą zdecydowanie mniej czasu na przewijanie całej oferty.

Gdy już wybierzemy interesujące nas rozgrywki i kursy wystarczy „kliknąć” w nie i automatycznie zostaną umieszczone w wirtualnym kuponie. Kupon bukmacherzy online z reguły umieszczają po prawej stronie portalu internetowego. Kupon cały czas jest aktualizowany. Zmienia się zarówno kurs łączny jak i ewentualne różnice kursowe wprowadzone przez bukmachera. Gracze mogą zawierać zakłady sportowe pojedyncze jak i akumulowane (złożone z co najmniej dwóch spotkań) oraz u niektórych bukmacherów zakłady systemowe.

Gdy już zdecydujemy się na konkretne mecze i rodzaj zakładu wystarczy tylko podać stawkę. Kalkulator kuponu wyliczy ile dokładnie może wygrać obstawiający. Po potwierdzeniu zakładu swój kupon można odnaleźć w historii zawieranych zakładów. Gdy kupon zostanie pozytywnie rozliczony wygrane automatycznie zostaną dopisane do konta gracza.